Bota

Konfirmohen 482 raste të reja me koronavirus në Greqi, 10 të vdekur në 24 orët e fundit

21:20 - 17.10.20 gsh

Autoritetet në Greqi njoftuan sot 482 raste të reja të koronavirusit në vend, nga të cilat 46 shoqërohen me shpërthime të njohura dhe 19 u zbuluan pas kontrolleve në portat hyrëse të vendit.Me rastet e shtuara, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 24 932.Njëherazi sot u identifikuan edhe 83 pacientë që trajtohen të intubuar, ndërkohë që 256 pacientë janë liruar nga spitalet.Sot janë regjistruar gjithashtu edhe 10 vdekje të tjera, duke shkuar në 500 vdekje gjithsej në vend për shkak të koronavirusit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.