Kryesore

 “Respekto etikën, se je nënë dha grua”/ Vasilika Hysi përplaset me Rudina Hajdarin

12:58 - 22.10.20 gsh

Një debat të nxehur ka pasur mes nënkryetares së Kuvendit, Vasilika Hysit dhe deputetes Rudina Hajdari.Kjo e fundit ka kërkuar edhe 3 minuta për të folur nga foltorja pasi iu ndërpre fjalë, gjë që nuk i është miratuar nga nënkryetarja e Kuvendit.

Duke i drejtuar gishtin, Hajdari i është kthyer Hysit duke i thënë që mos i ndërpresë fjalën. Nënkryetarja e Kuvendit e ka paralajmëruar të mos i drejtojë asaj gishtin dhe se po tregoi ende mungesë etike do ta çojë në Komision.

Rudina Hajdari: Dua dhe 3 minuta për procedurë, se e keni dhënë shpesh fjalën për procedura

Vasilika Hysi: Znj.Hajdari ne flasim për Diasporën, ju flisni për temë tjetër. Mund të regjistroheni për çështje tjetër.

Rudina Hajdari: Të lutem mos më ndërprit fjalën

Vasilika Hysi: Po vijove me me mungesë etike do të çoj në Komision të Etikës. Mua gishtin mos ma ngri, dhe mos folë pa edukatë, se je zonjë. E para respekto rregulloren, respekto pozicionin e drejtuesit, se je nënë dhe grua.

Rudina Hajdari: Të lutem të thashë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.