Kryesore

Soreca për miratimin e Rezolutës Antisemitizëm: BE është e vendosur të luftojë këtë fenomen të errët

16:38 - 22.10.20 gsh

Pas miratimit nga parlamenti të Rezolutës Antisemitizëm,ka reaguar edhe ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se BE është e vendosur të luftojë antisemitizmin, duke shtuar se unioni nxit zhvillimin e jetës e diversitetit.Bashkimi Evropian është i vendosur të luftojë të gjitha format e antisemitizmit dhe të nxisë jetën. Për të mbështetur veprimet kombëtare, BE do të zhvillojë një strategji gjithëpërfshirëse të Strategjisë së Bashkimit Evropian mbi antisemitizmin në 2021”, shkruan Soreca.

https://twitter.com/LSorecaEU/status/1319274941993242624?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1319274941993242624%7Ctwgr%5Eshare_3%2Ccontainerclick_0&ref_url=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fsoreca-per-miratimin-e-rezolutes-antisemitizem-be-eshte-e-vendosur-te-luftoje-kete-fenomen-te-erret%2F

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.