Bota

Shifra shqetësuese nga Italia/ 205 viktima dhe rreth 25 mijë raste të reja

17:40 - 28.10.20 gsh

Edhe 24 orët e fundit kanë shënuar shifra alarmante nga koronavirusi në Itali.Autoritetet italiane kanë bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 198,952 testime, ndërsa janë konfirmuar 24,991 persona pozitivë.

Në 24 orët e fundit, kanë ndërruar jetë edhe 205 persona të prekur me Covid-19, duke e çuar në 37,905 numrin e atyre që kanë humbur betejën me koronavirusin.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.