Kronikë

”Jam i sëmurë”, Gjykata e Tiranës lë në fuqi masën e arrestit me burg për ish-drejtorin e Hidrokarbureve në AKBN

15:52 - 29.10.20 gsh

Gjykata Penale e Tiranës ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg për ish-drejtorin e Hidrokarbureve në AKBN, Klodian Gradeci.Gradeci u arrestua dy ditë më parë në Rinas pasi ishte në Turqi teksa në Shqipëri po kërkohej për abuzimin miliona dollarësh me puset e naftës. Ai akuzohet për shpërdorim detyre teksa i kërkoi Gjykatës një zbutje të masës së sigurisë pasi pretendon se është i sëmurë.

Gjykata e Tiranës nuk e mori parasysh pretendimin e tij dhe u la në arrest me burg.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.