Kryesore

Del negativ në tamponin e fundit, përfundon izolimi për Cristiano Ronaldon

19:39 - 30.10.20 Gazeta Shqiptare

Lajme të mira vijnë nga Cristiano Ronaldo. Teksa qëndroi për 19 ditë me radhë i izoluar për shkak se ishte prekur nga koronavirusi, në tamponin e fundit futbollisti i Juventusi ka rezultuar negativ.Ylli i Juventusit ishte prekur me Covid-19, teksa ishte në tur me Kombëtaren e Portugalisë në 13 tetor, ndërsa humbi disa ndeshje të rëndësishme të Zonjës së Vjetër, përfshirë edhe atë me Barcelonën.

Klubi sot ka njoftuar që Ronaldo ka rezultuar negativ dhe është gati të kthehet në stërvitje, pasi ai gjatë gjithë kohës ka qenë asimptomatik.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.