Bota

Greqia “ia hedh paq”/ 8 të plagosur nga tërmeti në qytetin e epiqendrës

16:00 - 30.10.20 gsh

Mediat greke kanë bërë një bilanc të dëmeve në ishullin Samosit, i cili ishte epiqendra e tërmetit me magnitudë 7 Rihter.8 të plagosur kanë mbetur nga tërmeti, të gjithë jashtë rrezikut për jetën, por 4 prej tyre po trajtohen në spital.

Po ashtu raportohet për dëme vetëm tek ndërtesat e vjetra të ishullit. Pritet që në Turqi dëmet të jenë më të mëdha, për shkak të shembjes së disa ndërtesave shumëkatëshe dhe pallateve.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.