Aktualitet

Ekspertja e Shëndetëisë, Mirela Tabaku publikon videon: Realiteti në spitalet COVID i ndryshëm nga ai që parqet qeveria

17:42 - 21.11.20 gsh

Ekspertja e Shëndetësisë në PD publikon videon: Realiteti në spitalet COVID i ndryshëm nga ai që parqet qeveriaEkspertja e Shëndetësisë në PD, Dr.Mirela Tabaku ka publikuar një video ku tregohen radhë ambulancash para spitalit ”Shefqet Ndroqi” si dhe pacientë që vijojnë të trajtohen jashtë.

Tabaku thotë se realitet në spitalet COVID dhe në sistemit shëndetësor është i ndryshëm nga ai që paraqet qeveria, teksa akuzon Ramën se po e përdor pandeminë për politikë.

STATUSI NGA MIRELA TABAKU

Realiteti në spitalet COVID dhe në sistemin shëndetësor është i ndryshëm nga ai që paraqet qeveria.

*Për fat të keq, kryeministri i vendit po e përdor pandeminë për politikë, ndërsa njerëzit kanë shumë nevojë për ndihmë.

*Është e pandershmë që mjekët të përdoren si mburojë për të mbuluar dështimin e qeverisë me pandeminë.

Në një nga artikujt në revistën prestigjoze Nature të datës 18 Nëntor 2020, ndër të tjera shkruhet :

Qëllimi është të ‘informojmë” dhe – siç thotë filozofi i besimit Onora O’Neill – “të jetë i arritshëm, i kuptueshëm, i përdorshëm dhe i vlerësueshëm”.

*Qeveria aktuale nuk po e bën këtë, prandaj na duhet një qeveri e re që të ketë prioritet shendetin dhe jetën e qytetarëve.

blob:https://www.facebook.com/96c42c1c-ba6e-4ee2-b523-f93d73da91fd

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.