Rajoni

Greqia shënon rekord viktimash nga Covid-19, konfirmohen 2,311 të infektuar në 24 orët e fundit

19:55 - 21.11.20 gsh

Në 24 orët e fundit, në Greqi janë regjistruar 108 vdekje nga koronavirusi, ndërsa u konfirmuan 2,311 raste ditore pozitive.Kjo është hera e parë që në vendin fqinj, numri i rasteve fatale e kalon 100, ndërsa 72 viktima ishte rekordi i fundit përpara së shtunës.  Aktualisht, 522 pacientë janë të intubuar, teksa mosha e tyre mesatare është 65 vjeç. 149 (28.5%) janë gra dhe pjesa tjetër janë burra.

Në total, bilanci i viktimave nga Covid-19 shkon në 1,527, ndërsa totali i të infektuarve shkon në 90,121.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.