Bota

49 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit dhe mbi 3300 raste të reja në 24 orët e fundit në Kroaci

13:53 - 22.11.20 Gazeta Shqiptare

Në Kroaci janë regjistruar 49 të vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar 3308 të infektuar të rinj me koronavirus.Aktualisht në Kroaci janë 19.985 raste aktive.

Që nga fillimi pandemisë në Kroaci janë infektuar 103.718 persona, ndërsa kanë vdekur 1353.

Ndërkohë në Slloveni në 24 orët e fundit kanë vdekur 26 pacientë si pasojë e COVID-19, e janë regjistruar 1024 të infektuar të rinj me koronavirus.

Shifra totale e të vdekurve nga COVID-19 në Slloveni ka arritur në 1052.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.