Aktualitet

Keni plane për sot? Ulen ndjeshëm temperaturat, ja si do jetë moti

08:45 - 22.11.20 Gazeta Shqiptare

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët, por që në zonat malore do të kemi edhe reshje bore.Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -3°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 05ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 17°C.

Era do të fryejë në drejtim Verior- Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.