Kryesore

Champions League ‘përulet’ para Maradonës, legjenda e futbollit do të nderohet me 1 minutë heshtje para ndeshjeve të sotme

20:20 - 25.11.20 Gazeta Shqiptare

Champions League është solidarizuar menjëherë duke shprehur nderimin dhe respektin për legjendën e futbollit, Diego Armando Maradona.Në të gjitha ndeshjet e sotme në CHL, do të ketë nga një minutë heshtje për Maradonën. Të parat e filluan sfidat Borussia Monchengladbach- Shakhtar Donetsk dhe Olympiacos- Manchester City.

Formati më i lartë i futbollit europian për klube do të nderojë sot në të gjitha sfidat teksa luhen përballje të rëndësishme si Inter- Real Madrid, Liverpool-Atalanta apo Bayern- Salzburg.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.