Kryesore

Napoli “pushtohet” nga qirinjtë në nder të veprës së Diego Maradonës

21:00 - 25.11.20 Gazeta Shqiptare

Sot në moshën 60-vjeçare ka vdekur legjenda e futbollit argjentinas dhe atij botëror, Diego Maradona.Maradona kishte një lidhje të fortë me klubin e Napolit në Itali, qysh nga dita e tij e parë, ku u prezantua me 5 korrik të viti 1984, pasi atë si askënd tjetër në stadiumin “San Paolo” e pritën më shumë se 75 milionë shikues.

Në Napoli ai e krijoi kulmin e karrierës së tij, ku edhe sot pas vdekjes së tij, napolitanët po i japin lamutumirën e fundit nga rrugët dhe banesat e Napolit duke ndezur qirinjë.

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.