Politike

“Nga Durrësi do t’i vijë fundi”, Elona Guri: Rama arratiset në Dubai, banorët në dimrin e dytë pa shtëpi

13:15 - 26.11.20 Gazeta Shqiptare

1 vit pas termetit tragjik te 26 nentorit, mijera shqiptare po jetojne ne çadra. Shume familje kane mbetur pa shtepi dhe deri tani, premtimet kane qene e vetmja “çati” qe kane pare me sy.Drejtuesja politike e LSI per qarkun e Durresit, Elona Guri shkruan sot se kryeministri eshte “arratisur” ne kete dite perkujtimi.

POSTIMI I PLOTE

Kryeministri në largim ⬇️ u arratis sot në Abu Dabi. Sot në ditën kur Durrësi përkujton tragjedinë më të madhe. U arratis për të shijuar luksin që s’i ka munguar kurrë, teksa banorët e Durrësit po kalojnë dimrin e 2️⃣-të pa shtëpi e pa asnjë mbështetje.
Shkoi me çarter në Abu Dabi për të kërkuar miliona të tjera ndërkohë që nuk jep asnjë përgjigje e llogari se ku shkuan 1.15 miliardë eurot që mori borxh për rindërtimin.
Këtij kryeministrit më të korruptuar në botë do i vijë fundi më 2️⃣5️⃣ prill. Fundi i tij do nisë nga Durrësie do shporret nga e gjithë Shqipëria

Elona Guri
LSI Durrës

#DurresiShtepiaJuaj
#LSI

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.