Politike

“Përulje para veprës së patriotëve tiranas”, Veliaj nderon përvjetorin e ngritjes së Flamurit në kryeqytet

19:33 - 26.11.20 Gazeta Shqiptare

Bashkia e Tiranës ka nderuar aktin e ngritjes se Flamurit kombëtar në 26 nëntor 1912. Një kurorë me lule në emër të kryebashkiakut Erion Veliaj në monumentin përkatës në kryeqytet.“Përulje dhe nderim para veprës së paçmueshme të patriotëve të Tiranës, që më 26 Nëntor 1912 ngritën flamurin në qytetin që, pak vite më vonë, do të kthehej në kryeqytetin e të gjithë shqiptarëve.

Sakrifica juaj mbetet e pavdekshme dhe e patjetërsueshme!

Gjithmonë mes nesh “, shkruan Veliaj në Facebook.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.