Aktualitet

Fitoi betejën me COVID-19, mediat greke tregojnë detajet se si është gjendja e Kryepeshkopit Janullatos

22:02 - 27.11.20 Gazeta Shqiptare

Pasi fitoi betejën me koronavirusin kryepeshkopit të Shqipërisë, Anastas Janullatos, po vijon me rikuperimin e shëndetit në banesën e tij në shtetin grek. Mediat greke raportojnë se shëndeti i kryepeshkopit është përmirësuar.Mediat greke shkruajnë se Janullatos me kalimin e kohës, pritet një shërim i plotë i shëndetit të tij.

Njoftimi i plotë:
Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, Z. Anastas ndodhet në shtëpinë e tij në Athinë. Testet e tij mikrobiologjike janë të shkëlqyera. Me kalimin e kohës pritet shërimi i plotë i shëndetit të tij. Ne ju falënderojmë për interesin e vazhdueshëm të miqve të shumtë, ata që gëzohen me shpresë, ata që durojnë në hidhërim, ata që durojnë lutjen.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.