Bota

Italia regjistron 541 viktima dhe mbi 20 mijë raste të reja me Covid-19

19:13 - 29.11.20 gsh

Situata  e koronavirusit në Itali vijon të jetë shqetësuese. Gjatë 24 orëve Ministria e Shëndetësisë ka raportuar  541 viktima.Ndërkohë sipas autoriteteve shëndetësore nga 176, 934 testime të realizuara , janë shënuar 20, 648 raste të reja me COVID-19.

Lombardia ka regjistruar numrin e infektimeve më të larta, duke shënuar 3, 203 raste, ndjekur nga Veneto me 2, 617 , Campania me 2, 022 raste.

Ndërsa, numri i infeksioneve me koronavirus është më shumë se 62 milionë në shkallë globale, sipas Universitetit Johns Hopkins.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.