Kosova

Covid-19 në Kosovë, 4 viktima dhe 279 raste të reja në 24 orët e fundit

15:32 - 12.01.21 gsh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se janë regjistruar 4 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit.  Sipas njoftimit ditor për situatën epidemiologjike, janë testuar edhe 1.751 mostra, prej të cilave janë konfirmuar 279 raste pozitive.Prej 13 marsit 2020, kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus në Kosovë, autoritetet shëndetësore kanë raportuar për 54.261 të prekur nga sëmundja COVID-19. Prej tyre 1.387 pacientë kanë vdekur ndërsa 47.079 janë shëruar.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.