Sport

Spanjë/ Reali detyron Luka Joviç të rikthehet në Frankfurt

14:26 - 13.01.21 Gazeta Shqiptare

Këto ditë, është mësuar se agjentët e futbollistit serb Luka Joviç, janë duke punuar për një transferim të tij tek ish-klubi “Eintracht Frankfurt” në formë huazimi. Sulmuesi nuk është më në planet e trajnerit Zidane dhe Reali po punon për shitjen e tij. Ai pritet të huazohet deri ne fund të sezonin dhe më pas në verë të nxirret në shitje. Sipas “Goal.com”, Joviç nuk është aspak i lumtur që do të largohet dhe nuk e ka pritur mirë vendimin e klubit për ta larguar. Kujtojmë që ai u ntransferua në vitin 2019 te Reali për plot 60 milion euro dhe bëri shumë bujë, por mesa duket performancat e tij nuk ishin aty ku klubi spanjoll do të donte. Ndër ekipet e tjera të interesuara për shërmbimet e serbit përveç ekipit gjerman janë edhe “Milan” me “Ëolves”. Ende nuk dihet se kush do të bëjë ofertë gjatë verës për të.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.