Sport

Vllaznia/ Shkodranët pranë akordit me një futbollist të Milanit

11:26 - 13.01.21 Gazeta Shqiptare

Një lajm përsa i përket Kategorisë Superiore, ka filluar të qarkullojë në Itali. “Tuttomercatoëeb” ka raportuar se klubi i Vllaznisë po përgatit një lëvizje për Emir Muratin. Mesfushori shqiptar është pjesë e të rinjve të skuadrës së Milanit dhe pritet të huazohet te kryesuesit e Superiores deri ne fund të këtij sezoni. Murati për herë të fundit ka luajtur i huazuar te skuadra “Pro Sesto” në kategorinë e tretë në Itali, por nuk gjeti shumë hapësira dhe u kthye te kuqezinjtë. Të presim për të parë nëse lojtari i lindur në Itali do të pranojë të vijë në kampionatin shqiptar dhe pse jo për të fituar një trofe.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.