Kryesore

Greqia nis rihapjen nga 18 janari, por rritet gjoba për shkeljen e masave ndaj COVID-19

18:47 - 15.01.21 Gazeta Shqiptare

Greqia nis rihapjen nga 18 janari ose e hëna e javës që vjen duke lejuar fillimin e punës për disa biznese të vogla.Në ”zonat e gjelbra”do të lejohen të funksionojnë parukeritë, berberët, pikat e shitjes me pakicë, po ashtu pritet dhe rihapja e kishave me rregulla strikte anticovid.

Nga ana tjetër kryeministri Mitsotakis ka njoftuar se rihapja nuk do të tolerohet, pasi gjoba për shkelje të masave ndaj COVID-19 do të rritet nga 300 në 500 euro.

Më 2 janar Greqia shtrëngoi masat kufizuese pas festave për një afat gati 2-javor, duke rikthyer orën policore dhe mbyllur bizneset të rëndësisë së dytë.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.