Shëndet

Ushqimi që nuk duhet ta vendosni kurrë pranë perimeve në frigorifer

09:37 - 16.01.21 gsh

Organizimi i duhur në frigorifer është thelbësor për ruajtjen e ushqimit, në mënyrë që të mos prishet dhe të rrezikojë shëndetin tonë.Michele Bosevski nga Instituti Australian i Sigurisë Ushqimore tregoi një sekret që shumica e njerëzve nuk e dinë.

“E vetmja gjë për të cilën duhet të jeni shumë të kujdesshëm janë mollët. Ata prodhojnë një gaz etileni, i cili kur qarkullon midis frutave dhe perimeve të tjera, i bën ato të piqen dhe të prishen më shpejt,” tha Michelle.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.