Bota

Donald Trump pritet të falë 100 të burgosur në ditën e fundit si president

21:45 - 18.01.21 Gazeta Shqiptare

Donald Trump do të falë rreth 100 persona në ditën e fundit si president i SHBA-së, sipas burimeve të CNN.Do të jetë një grup i madh që përfshin kriminelë mantel bardhë, përdhunues të profilit të lartë dhe të tjerë.

Shtëpia e Bardhë zhvilloi një takim të dielën për të finalizuar listën e personave që do të falen.

Fillimisht, dy grupe të mëdha ishin gati të falen, një në fund të javës së kaluar dhe një të martën. Tani, zyrtarët presin që republikani një gjë të tillë ta bëjë gjatë ditës së nesërme.

Ndryshe, Trump kohë më parë kishte falur disa zyrtarë amerikanë.

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.