Bota

‘Furnizonin’ vende të BE me kokainë kolumbiane, si ranë në pranga dy të rinjtë shqiptarë në Itali

12:30 - 23.01.21 gsh

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kapën me 14 kg kokainë. Sipas mediave italiane, të rinjtë shqiptarë, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur, ishin pjesë e një grupi kriminal që trafikonin lëndë narkotike nga Belgjika drejt Italisë.Shqiptarët ishin shpallur në kërkim nga policia belge që në muajin dhjetor, pasi në këtë kohë u shkatërrua dhe një grup kriminal, ku bënin pjesë dhe dy të rinjtë.

Ky grup kriminal, thuhet se shpërndante kokainë që vinte nga Kolumbia, drejt vendeve të BE-së, Itali, Francë dhe Gjermani.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.