Bota

“Rri në shtëpi”/ Britania kritikohet për spotin tronditës me të sëmurët nga COVID

19:00 - 23.01.21 gsh

Britania ka publikuar një spot tronditës, për t’i mobilizuar qytetarët të qëndrojnë në shtëpi, ndërsa ministrat e qeverisë janë akuzuar se po nxisin frikë mbi situatën e koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar.Video tronditëse tregon imazhe nga afër të pacientëve që kanë maska oksigjeni e që po luftojnë me COVID.Video shoqërohet me mesazhe të shkruara, që nxisin njerëzit ët qëndrojnë në shtëpi, ndërsa COVID ka vrarë pothuajse 100 mijë njerëz në Mbretërinë e Bashkuar. Por fushata ka tërhequr kritika nga disa deputetë, se imazhet janë shumë tronditëse dhe se po “tmerrojnë qytetarët”./tch

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.