Kryesore

Shënohen 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

19:37 - 24.01.21 gsh

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.Autoritetet raportojnë se nga 1, 466 teste të realizuara, 183 persona kanë rezultuar pozitivë.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 1731 pacientë, ndërsa rastet aktivë janë rreth 10,000.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.