Aktualitet

DETAJE/ Plagosja e shqiptarit në Patra, media greke: Ja si ndodhi incidenti i përgjakshëm në kryqëzimin e qytetit

20:20 - 25.01.21 Gazeta Shqiptare

Policia greke po përpiqet të hedhë dritë mbi shkaqet e incidentit të përgjakshëm, që ndodhi disa minuta pas orës 6 të pasdites, në Patra të Greqisë.Sipas raportimit të medias helene “Tempo24”, incidenti filloi nga 2 automjete, në të cilat hipnin një numër i panjohur njerëzish. Të dy makinat po drejtoheshin drejt Patras dhe në të njëjtën kohë, u “takuan” në Kryqëzimin Kourtesis.

Sipas informacionit nga tempo24 dhe rrëfimeve të dëshmitarëve okularë, 2 automjetet kishin filluar një ndjekje joformale në rrugët e zonës, që filloi ose nga Nea Ethniki Odos ose nga Rruga Kefallinias në zonën e Agia Sofisë.

Pasagjerët zbritën nga 2 automjetet dhe më pas pason një luftë e ashpër. Befas, dëgjohen të shtëna, por thuhet se u përdor një objekt i mprehtë. Si rezultat i të shtënave, një 27-vjeçar i hipur në një automjet ra mbi asfalt, mbuluar me gjak.

Sipas dëshmitarëve okularë që folën për median greke, mbizotëron ende konfuzioni për atë që ka ngjarë. Kalimtarët në vendngjarje vrapuan të fshiheshin, ndërsa vendasit mbyllnin dyert dhe dritaret, kur dëgjuan të shtënat, që vinin nga rruga.

I plagosuri 27-vjeçar është transportuar në gjendje të rëndë në Spitalin e Përgjithshëm Universitar të Patras, ku po trajtohet i vdekur klinikisht. Sipas informacioneve, menjëherë pas incidentit, njerëzit që dyshohet se e njihnin atë dhe pretendohej se i përkisnin një grupi që merrej me veprimtari në klube nate u shfaqën në PGNP, ku personi i dëmtuar rëndë u transportua.

Me paraqitjen e tyre në spital, reagimi i Policisë ishte i menjëhershëm, me forca të forta që mbërritën në vendngjarje. Policia greke po vlerëson situatën, për të dalë në përfundimin se përse ndodhi ngjarja.

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.