Kronikë

Grabitja në një farmaci në Tiranë, policia jep detaje: Dyshohet se i riu…

21:29 - 26.01.21 gsh

Një person, i ri në moshë i veshur me bluzë sportive ngjyrë gri dhe mban një maskë të zezë. Këto janë disa të dhëna për autorin e grabitjes së farmacisë mbrëmjen e sotme pranë shkollës “Sami Frashëri” në kryeqytet.Gazetarja Dorjana Bezat duke iu referuar burimeve nga policia, raportoi për “BalkanWeb” se dyshohet se është i njëjti person që kreu dhe grabitjen në rrugën “Bardhyl” të Kredo.al dhe grabitjen e një farmacie tjetër në rrugën “Zhan D’ark”, ngjarje të ndodhura më 23 dhe 21 janar të këtij muaji.

Policia e Tiranës është vënë në ndjekje të tij, teksa janë ngritur disa postblloqe në kryqëzime.

Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Keta hajdute jane pjese e qeverise mafioze, e cila pergatit kontigjente te rinj per te kandiduar ne ate parti, keta jane identike si ata qe pergatiste G. Ruci dhe M. Ulqini ne vitet 1995-96 per te prishur zgjedhjet duke kaput neper rruget e Tiranes vajza te reja per t’u mbrojtur dhe per t’u maskuar nga policia e asaj kohe, aresyeja ishte qe te futeshin ne qendrat e votimit duke rrembyer listat dhe kutite, prandaj kini kujdes, ruani femijet sidomos vajzat, por dhe djemte dhe te riturit, sepse prej tyre gjithcka pret, Rama dhe dirigjenti i tij i idealit te krimit nuk e leshojne pushtetin pa bere vrasje, vjedhje, shkaterime dhe cfare mund t’i pjelle mendja ketyre pjellave te komunizmit. I kemi kaluar vete keto rembime, plagosje, vjedhje dhe prandaj ikem nga ata njerez te pashpirt, njerez me ndjenja shtazarake, te cilet kujtojne se jane pronare te asaj Shqiperie, nuk e eliminoni dot njerin dhe tjetrin,qe te kene frike gjithe te tjeret, vetem kjo shpeton vendin nga fundosja ku e kane cuar keta kriminele. Mos ju duket ndonje gje e habitshme, kemi shpetuar mire pa na i zhdukur vajzen, shpetuam pa na i vjedhur gjithe shtepine, duke shqyer deren, plagosen babain e vajzes me arme ne koke, po fati yne qe dola pas tij, gjithashtu dhe komshite pasi une uleriva sa kisha ne koke. Si keto histori ka shume ne ate vend banditesh.

    Përgjigju ↓