Bota

Zelanda e Re drejt vendimit ekstrem, do të mbyllë kufijtë për vitin 2021

21:58 - 26.01.21 gsh

Zelanda e Re mund të marrë vendimin ekstrem për të mbyllur kufijtë përgjatë gjithë vitit 2021.Kryeministrja Jacinda Ardern ka njoftuar se ky vendim mund të merret për të penguar përhapjen e COVID-19.

Nga ana tjetër Zelanda e Re nuk do të jetë totalisht e izoluar, por do të respektojë marrëveshjet e udhëtimit me Australinë dhe vendet fqinje në Paqësor.

Nga ana tjetër Zelanda e Re ende nuk ka nisur vaksinimin ndaj COVID-19, teksa këtë javë pritet të miratojë një prej vaksinave.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.