Rovena ka marrë shkas nga tubimet e fushatave politike dhe i ka thumbuar ata për rrezikun ndaj pandemisë. Përmes një postimi në ‘Instastory’, këngëtarja shkruan se pandemia përfundon kur duan politikanët.

“Paska mbaruar pandemia kur don politika fushatë? Po dasmat pse nuk i lejojnë?”-shkruan këngëtarja.