Kryesore

Covid-19 në Greqi/ 1 mijë e 121 raste të reja dhe 29 viktima

19:23 - 16.02.21 gsh

Greqia vijon të regjistrojë shifra të larta nga COVID-19. Autoritetet konfirmuan 1 mijë e 121 të infektuar në 24 orët e fundit, ndërsa 29 pacientë humbën jetën.Nga ana tjetër shqetësuese është situata në spitale, ku 309 pacientë janë të intubuar.

Greqia vijon të jetë në Lock-Doën pikërisht për shkak të shifrave të larta dhe ezaurimit të shtretërve spitalorë, ndërsa në prill pritet të ketë një zhbllokim me afrimin e sezonit turistik.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.