Kryesore

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, 5 humbje jete dhe 358 të infektuar në 24 orët e fundit

17:27 - 16.02.21 gsh

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut raporton se pesë pacientë kanë humbur betejën me Covid, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 3,003 viktima.Sipas autoriteteve gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 2,275 testime, prej të cilave kanë rezultuar pozitivë 358 raste, duke shënuar një rritje krahasuar me raportimet ditën e djeshme ku u shënuan vetë 51 raste me Covid.

Ndërkohë ISHP gjithashtu njofton se fatmirësisht 341 pacientë e kanë fituar betejën me Covid-19.

Sakaq rastet e reja janë në Shkup – 173, Prilep – 41, Kumanovë – 22, Kavadar – 21, Tetovë – 13, Veles – 11, Manastir dhe Kriva Pallankë – 9 secili, Ohër – 8, Negotinë – 7, Krushevo – 6, Stip – 5, Strumicë dhe Gjevgjeli – 4 secili, Strugë, Dellçevë dhe Valandovo – 3 secili, Gostivar, Kërçovë, Resnjë, Radovish dhe Probishtip – 2 secili, Kocani, Sveti Nikole, Dibër, Demir Hisar, Kratovo dhe Makedonski Brod – 1 secili.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.