Kryesore

E rëndë, i moshuari vdes 8 minuta pasi bëri vaksinën kundër koronavirus

17:49 - 16.02.21 gsh

Një 85-vjeçar në Kretë ka ndërruar jetë vetëm tetë minuta pasi u vaksinua për koronavirusin.Mediat raportojnë se i moshuari ishte i ulur në dhomën e pritjes pas vaksinimit dhe papritmas ra në tokë. Mjekët nxituan t’i jepnin ndihmë shëndetësore por përpara se të shtronin në njësinë e kujdesit intensiv, zemra e tij ndaloi.

Raportohet se vdekja e të moshuarit ishte për shkak të arsyeve të tjera dhe nuk kishte asnjë lidhje me vaksinimin, një ekspertizë urgjente mjeko-ligjore u kërkua nga mjekët e spitalit.

Çfarë tregoi autopsia?

Rezultoi se 85-vjeçarari ndërroi jetë për shkak të një sëmundjeje në zemër, ndërsa nuk u gjetën prova se mund të kishte ndodhur ndonjë reaksion i lidhur me vaksinën.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.