Kronikë

Aksidentoi për vdekje bashkëfshatarin, autori tenton vetëvrasje në qelinë e paraburgimit

12:30 - 22.02.21 gsh

Mehill Gega, i cili aksidentoi për vdekje bashkëfshatarin e tij Mark Gjeta, ka tentuar vetëvrasjen në paraburgimin e Shenkollit. Ngjarja ndodhi më 17 shkurt në fshatin Bungaj të Mirditës pasi një debati mes autorit dhe viktimës.Lajmi konfirmohet nga vete familjaret për gazetarin e ‘Neës24’ Elidon Ndreka të cilët thonë se 55-vjeçari ka tentuar të presë damarët e dorës dhe është dërguar për mjekim në spital.

Mehill Gega është vënë nën akuzë për vrasje me dashje dhe ndaj tij gjykata e Lezhës caktoi masën ‘arrest me burg.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.