Kryesore

Bilanci në Greqi, shënohen 2147 raste me koronavirus dhe 22 viktima në 24 orët e fundit

17:10 - 23.02.21 gsh

Edhe në Greqi, situata nga pandemia është rënduar ndjeshëm gjatë ditëve të fundit. Autoritetet shëndetësore në Greqi konfirmuan 22 viktima nga Covid, ndërsa rastet e reja kanë kapërcyer në 2147.Gjithashtu bëhet me dije se 357 pacientë janë shtruar në spitale për të marrë trajtim si pasojë e gjendjes së rënduar nga koronavirusi.

Krahasuar me ditën e djeshme numri i të infektuarve është rritur në mënyrë alarmante. Në 24 orët e kaluara ishin 880 të infektuar, ndërsa sot 2147 persona.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.