Aktualitet

Zbardhet lista e PD për Tiranën/ Basha i pari, Berisha në vend të pestë

21:35 - 08.03.21 Gazeta Shqiptare

Këta janë emrat e kandidatëve të PD për qarkun e Tiranës, të cilët janë publikuar mbrëmjen e sotme, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare në KQZ. Lista e Tiranës kryesohet nga kreu i PD Lulzim Basha, ndërkohë që janë dhe disa nga figurat kryesore të PD, si Berisha, Tabaku, Vokshi, Shehaj, Duma, nuk mungojnë as emrat e aleatëve.Fatmir Mediu është renditur i 7-ti, Shpëtim Idrizi i 9-ti, Vangjel Dule i 11-ti, Mesila Doda e 12-ta, Dashamir Shehi i 13-ti. Kujtojmë se në 2017 PD ka fituar 11 mandate në qarkun e Tiranës.

 1. Lulzim Basha
  2. Jorida Tabaku
  3. Alfred Rushaj
  4. Albana vokshi
  5. Sali Berisha
  6. Agron Shehaj
  7. Fatmir Mediu
  8. Grida Duma
  9. Shpetim Idrizi
 2. Belind Kellici
  11. Vangjel Dule
  12. Mesila Doda
  13. Dashamir Shehi
  14. Flamur Noka
  15. Orjola Pampuri
  16. Aldo Bumci
  17. Ivi Kaso
  18. Oriela Nebiaj
  19. Gent Strazimiri
  20. Mirela Tabaku

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.