Bota

Covid-19 në Britaninë e Madhe, mbi gjysma e personave të testuar për Covid-19 kanë rezultuar asimptomatikë

18:46 - 08.04.21 gsh

Më shumë se gjysma e personave që kanë rezultuar pozitivë për Covid-19 në Britaninë e Bashkuar nuk kanë simptoma, sipas një njoftimi nga Zyra për Statistikat Kombëtare (ONS).“Në Mars 2021, 47% e njerëzve që rezultuan pozitivë me Covid raportuan simptoma dhe 53% nuk ​​ kishin asnjë simptomë,” tha ONS.

Lodhja, dhimbja e kokës dhe kollitja ishin simptomat më të shpeshta të personave pozitivë për Covid-19 ndërsa përzierja, dhimbja e barkut dhe diarreja ishin  simptomat më pak të raportuara.

Sipas të dhënave të deritanishme, personat që rezultojnë asimptomatikë, mund të infektojnë personat e tjerë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.