Aktualitet

Protesta e Albcontrol, Prokuroria e Tiranës urdhër ndalimi për tre nga kontrollorët e shoqëruar (Emrat)

11:56 - 08.04.21 gsh

Prokuroria e Tiranës lëshon urdhër ndalimi për tre nga kontrollorët ajrorë të shoqëruar dhe marrë në pyetje pas protestës dhe pezullimit të punës në aeroport.Gazetarja Dorjana Bezat raportoi se Armando Fezga, Flora Ndreca, Muhni Mezini janë të ndaluar dhe me gjasë do të qëndrojnë ende deri në një masë të gjykatës.

Iu është komunikuar urdhri i ndalimit dhe po hetohen si persona për shpërdorim detyre.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.