Kosova

Shtohet qeveria Kurti, emërohen dhe tre të tjerë, shkon në 18 numri i zëvendësministrave

21:09 - 08.04.21 Gazeta Shqiptare

Qeveria Kurti ll sa vjen dhe po shtohet në kapacitete për shkak të emërimeve të reja. Së fundmi, kryeministri i Kosovës ka emëruar tre zëvendësministra të rinj.Detyrën e kanë marrë Daulina Osmani, zëvendësministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Dafina Gexha-Bunjaku, zëvendësministre e Shëndetësisë dhe Kreshnik Ahmeti, zëvendësministër i Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Në Kosovë gjithmonë ka pasur debat për çështjen e zëvendësministrave për shkak të numrit të tyre të lartë në qeveri. Deri më tani Kurti ka 18 zëvendësministra.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.