Kronikë

Të akuzuar për vrasjen e Gentian dhe Nezir Beqirit, dosja e Ardian dhe Florenc Çapja i kalon SPAK

17:00 - 08.04.21 gsh

Dosja penale në ngarkim të Ardian Çapja dhe Florenc Çapja ka kaluar në SPAK.Ardian Çapja u arrestua më 29 mars në Elbasan, ndërsa nipi i tij, Florenc Çapja është ende në kërkim nga policia. Xhaxha e nip, akuzohen për vrasjen e Gentian Beqirit dhe babait të tij Nezirit në 2012.

Në gjurmët e tyre, policia ka rënë falë dëshmisë të penduarit të drejtësisë, Ervis Bardhi, i cili mes të tjerash, ka thënë se Ardian Çapja i kishte ofruar 50 mijë euro për vrasjen e Gentian Beqirit dhe babait të tij Nezirit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.