Aktualitet

Reagon Meta: Palët të reflektojnë deri në shtator, prisni qetësisht rezultatin

14:07 - 27.04.21 gsh

Presidenti Meta ka dal në një deklaratë për shtyp për herë të parë që nga mbyllja e procesit të votimit. Në fjalën e tij Ilir Meta bëri thirrje për qetësi deri në mbyllje të procesit të numërimit.  “Në këto momente është tepër e rëndësishme që procesi të mbyllet qetësisësht.Deri në shpalljen e rezultatit partitë të shprehin maturi dhe qetësi. Sfida ime ka qenë që sovrani të shpreh bindjen e tij dhe ia arrita që 25 prilli të ishte një ditë e qetë. Pas shpalljes së rezultatit, është koha që palët të reflektojnë, deri në shtator, ku krijohen institucionet e reja”, u shpreh Meta.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.