Kryesore

Shenjat më naive të zodiakut

17:15 - 11.06.21 Gazeta Shqiptare

Ka arsye të ndryshme për naivitetin te njerëzit. Disa mendojnë se të gjithë janë të mirë dhe të ndershëm, dhe të tjerët thjesht mund të thuash gjithçka dhe ata do të të besojnë në fillim pa shumë pyetje.Ndër shenjat e zodiakut janë gjashtë, të cilët lehtë do të besojnë në gjithçka.

Më poshtë ua sjellim ato shenja:

Dashi

Dashi janë më naivë kur janë në një lidhje. Megjithëse të gjithë i paralajmërojnë ata që të jenë të kujdesshëm ata përsëri i besojnë verbërisht partnerit të tyre. Dashi i dashuruar do të injorojë edhe zërin e brendshëm  se diçka është shumë e mirë për të qenë e vërtetë.

Gaforrja

Kur gaforret pësojnë një ndërprerje shumë të sikletshme, një grindje e dhunshme ose vdekja e një të dashur kanë tendencë t’u besojnë shumë njerëzve përreth tyre. Nëse ata njohin dikë që po kalon të njëjtën gjë, ata do të sigurohen që të mos ndihen keq dhe do të presin të njëjtën gjë nga ai person në kthim. Rezultatet shpesh i lëndojnë ata.

Bricjapi

Bricjapët gjithmonë duan të besojnë në më të mirën te njerëzit dhe kështu ata përfundojnë të mashtruar çdo herë. Bricjapët nuk duan të besojnë se ka njerëz që thjesht duan t’i përfitojnë prej tyre ose që bëjnë sikur i duan vetëm sepse duan diçka prej tyre. Megjithatë, bricjapët të paktën mësojnë nga gabimet e tyre.

Peshorja

Peshorja është një nga shenjat më dashamirëse dhe besohet nga të gjithë. Kjo është arsyeja pse njerëzit i shfrytëzojnë ato. Ndonjëherë ato gjithashtu mund të jenë plotësisht të pavetëdijshme për gjërat që ndodhin rreth tyre, por është mirë që mund të mësojnë nga përvojat e njerëzve të tjerë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.