Kosova

Kosovë/ Një humbje jete dhe 70 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

15:14 - 30.07.21 gsh

Një rast i vdekjes dhe 70 raste të reja me COVID-19 dhe nje humbje jete janë konfirmuar në 24 orët e fundit një Kosovë.Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, përmes një infografike të publikuar në faqen zyrtare.Sipas kësaj inforgrafike, këto raste janë konfirmuar pas testimit të rreth 3 mijë mostrave.Ndërkohë, janë shëruar tetë pacientë.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.