Bota

Greqia e “pushtuar” nga flakët, zv.ministri pesimist: Ditët e ardhshme edhe më të vështira

21:00 - 04.08.21 gsh

Greqia është në luftë me flakët teksa bëhet fjalë për 118 zjarre që janë aktivizuar në 24 orët e fundit.Zv.ministri i Mbrojtjes Civile paralajmëron se situata do të jetë edhe më e vështirë ditët në vijim.Në Halkdiki dhe Mesinia ka një situatë serioze për shkak të zjarreve që kanë shpërthyer së fundmi, teksa në Evia ‘flakët’ janë tërbuar. Po ashtu ekziston rreziku i riaktivizimit të vatrës në Varibobi.

Atika Veriore është shfaqur shumë problematike teksa zjarri ka depërtuar deri afër Athinës.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.