Kronikë

Vrau kushëririn për pronën, gjykata lë në burg 33-vjeçarin në Lushnjë

12:00 - 04.08.21 gsh

33-vjeçari Kastriot Hasalla, i akuzuar për vrasjen e kushëririt të tij Romeo Hasalla, plagosjen e babait të viktimës dhe dy vëllezërve të tij do të qëndrojë në burg deri në fund të hetimeve. Kështu ka vendosur gjykata sot në seancën për caktimin e masës së sigurisë.Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e 29 korrikut në fshatin Garunjas ku pati një konflikt për një sipërfaqe toke. Pasditen e ditës së krimit u arrestuan nga policia, vëllai i Kastriotit, Afrim Hasalla dhe nipi Marjus Hasalla.

Romeo Hasalla kishte vetëm dy ditë që kishte ardhur nga Greqia dhe ishte baba i dy fëmijëve. Familjet ishin në konflikt të vjetër për pronën teksa rezulton se viktima me autorët ishin kushërinj të largët.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.