Aktualitet

Përjashtimi i Berishës nga grupi i PD/ FRPD kërkesë Kryesisë: Referendum i brendshëm, të shprehet anëtarësia

11:14 - 15.09.21 Gazeta Shqiptare

Kryesia e Forumit Rinor të Partisë Demokratike kërkon referendum brenda partisë për përjashtimin nga grupi të ish-kryeministrit Sali Berisha. Në një kërkesë drejtuar sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi, kryetarit të Këshillit Kombëtar, Edi Paloka dhe Kryesisë së PD, 30 anëtarët e Kryesisë së FRPD kërkojnë që të jetë anëtarësia e Partisë Demokratike, ajo që do të vendosë nëse Berisha duhet të largohet nga PD ose jo.Mes firmëtarëve bie në sy emri i djalit të ish-ministrit të ndjerë të Partisë Demokratike, Sokol Olldashit, Glauk Olldashi.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.