Aktualitet

A do të rikthehet në krye të PD? Ja çfarë thotë Sali Berisha

19:48 - 16.09.21 gsh

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka mbledhur këtë të enjte në Tiranë qindra simpatizantë të Partisë Demokratike, në atë që ai e quan rikthimi i statutit të PD dhe rikthim i kushtetutshmërisë së saj.Në atë takim, Berisha e cilësoi për të disatën herë si nul dhe si personal vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha, me qëllimin e vetëm sipas tij për të ruajtur pushtetin.

Ai zbuloi po ashtu aksionin e tij ndaj vendimit të Bashës, duke thënë se si fillim do të mbledhin 1.500 firma të delegatëve, për ta çuar më pas çështjen në Kuvendin Kombëtar. I pyetur nga demokratët e pranishëm nëse do të kthehet sërish në krye ë PD, Berisha tha:

“Kushdo që do të udhëheqë PD do e caktojnë demokratët dhe demokratet me vullnetin e tij të lirë”, tha Berisha.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.