Kryesore

Greqi COVID-19, regjistrohen 10305 raste të reja dhe 33 humbje jete në 24 orët e fundit

16:48 - 19.09.21 gsh

Greqia ka regjistruar 1 mijë e 305 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 800 më pak se një ditë më parë.Alarmante ngelen shifrat e fataliteteve pasi 33 pacientë kanë humbur jetën së fundmi.Gjithashtu 348 pacientë janë të intubuar duke shtuar dhe një stres në spitalet greke.Greqia pavarësisht vijimit të vaksinimit me prodhime të certfikuara nga EMA, nuk ka përjashtuar që këtë vjeshtë-dimër të rikthejë masat kufizuese. 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.