Kronikë

Zjarr në Memaliaj, era favorizon flakët, rrezikohen banesat

16:23 - 24.09.21 gsh

Një zjarr ka rënë këtë pasdite në fshatin Memaliaj, pranë këtij qyteti.Nuk dihen shkaqet e zjarrit, i cili siç raporton gazetarja Brikena Metaj po i afrohet banesave.

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje për të ndërhyrë, me qëllim shuarjen e flakëve dhe sigurimin e një perimetri, që të mos rrezikohen banesat. Por, përhapja e flakëve po favorizohet edhe nga era e fortë në zonë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.