Bota

SHBA/ 646 të vdekur nga COVID në vetëm 24 orë

19:00 - 26.09.21 Gazeta Shqiptare

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në SHBA është rritur në 687.752, prej të cilëve 646 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.Numri i të infektuarve deri më tani ka arritur në mbi 42,94 milionë.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 4,67 milionë raste të konfirmuara dhe 68.585 të vdekur.

Në SHBA deri më tani mbi 213,1 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, kurse mbi 183,3 milionë dozën e dytë.

Qendra amerikane për Kontrollimin dhe Parandalimin e Sëmundjeve ka njoftuar se 77 për qind e popullatës së rritur në SHBA ka marrë të paktën një dozë të vaksinës.

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.